مژه

مژه مگنتی چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

مژه مگنتی

یکی از اجزای صورت که در زیبایی آن نقش بسیار زیادی را از خود ایفا می کند، چشم ها می باشند. به همین دلیل افراد با روش های مختلف سعی می کنند تا آن ها را جذاب تر نشان دهند. همانطور که می دانید اکثر افراد مژه های بلند و پرپشت را دوست دارند، اما نمی توانند از مژه مصنوعی استفاده کنند. چرا که برای چسباندن مژه مصنوعی باید از چسب، موچین و… نیز استفاده شود که برخی ممکن است که به چشم حساسیت داشته باشند و چشم ها قرمز شده و آرایش را خراب کند.

بنابراین می توانند از مژه مصنوعی که یکی از انواع محصولات مژه است، نیز استفاده کنند. در ادامه این مطلب به بررسی بیشتر این نوع مژه و نحوه استفاده از آن می پردازیم.

مژه مگنتی

مژه مگنتی چیست؟

یکی از راه هایی که می توانید برای جذابیت چشم های خود انجام دهید، استفاده از مژه مگنتی یا مژه مغناطیسی است که یک مدل از کاشت مژه مصنوعی به شمار می رود و به صورت آهنربایی بر روی چشم ها قرار می گیرد. مژه های مگنتی دارای دو بخش اصلی هستند که یک بخش آن ها در قسمت بالای مژه طبیعی و دیگری نیز زیر مژه طبیعی قرار می گیرد. خاصیت مغناطیسی موجود در این مژه ها، باعث می شود که مژه های بالا و پایین به یکدیگر جسبیده و مانند مژه مصنوعی قرار بگیرند. مژه های مگنتی دارای تعدادی مگنت می باشند که تعداد آن ها براساس عرض مژه ها انجام می شود.

انواع مژه مگنتی

مژه های مگنتی با توجه به جنس و چند تکه بودن آن ها، دارای انواع مختلفی است که عبارتند از:

 • مژه مگنتی دارای موی طبیعی: این نوع مژه مگنتی به دلیل استفاده از موی طبیعی، قیمت گران تری نسبت به انواع دیگر مژه های مصنوعی دارند.
 • مژه مگنتی جنس ابریشم طبیعی: این نوع مژه مگنتی از جنس ابریشم بوده و بسیار نرم می باشند. قیمت این نوع مژه با مژه مگنتی با موی طبیعی یکسان است و برای افرادی که به مژه مصنوعی حساسیت دارند، بسیار مناسب هستند.
 • مژه آهنربایی گوشه چشمی: در صورتی که به مژه هایی همچون مدل چشم گربه ای علاقه دارید، این نوع مژه بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. ویژگی که باعث شده است این نوع مژه ها با دیگر انواع مژه متمایز شود، اندازه کوچک آن ها برای گوشه چشم ها است.
 • مژه آهنربایی تک مگنتی: آهنرباها را می توان بزرگ کرد تا با چشم های بزرگتر یا کوچکتر مطابقت داشته باشد. این نوع مژه برای کسانی که چشمان کوچکی دارند مناسب است.
 • مژه آهنربایی دو مگنتی: برای کسانی که چشم بادامی دارند، این نوع مژه می تواند بسیار مناسب باشد.
 • مژه آهنربایی سه مگنتی به بالا: برای کسانی که چشمان بسیار درشتی دارند، این نوع مژه های مغناطیسی بهترین انتخاب است.

انواع مژه مگنتی

آموزش استفاده از مژه مگنتی

در این قسمت به بررسی نحوه استفاده از مژه مگنتی نیز می پردازیم:

 1. ابتدا صورت خود را شسته و آرایش خود را به صورت کامل تمیز نمائید.
 2. سپس یک پارچه رنگ روشن یا نرم را زیر چشم هایتان قرار دهید تا اگر مژه افتاد، روی پارچه بیفتد و آن را از دست ندهید. این در هنگام اصلاح مژه ممکن است اتفاق بیفتد.
 3. می توانید از ریمل استفاده کنید تا مژه مغناطیسی به خوبی به گوشه های بیرونی یا قسمت بالایی مژه طبیعی بچسبد. در واقع با کمک ریمل مژه ها بسیار طبیعی به نظر می رسند.
 4. قسمت بالایی را با آهنربای متصل به پایه مژه گرفته و به آرامی روی مژه قرار دهید. حالا مژه پایینی را با آهنربا رو به بالا بگیرید و زیر مژه قرار دهید. در این حالت اثر آهنربایی دو مژه، باعث می شود یکدیگر را جذب کنند.
 5. حالا مطمئن شوید که آهنرباها محکم وصل شده اند تا بعدا حرکت نکنند. در غیر این صورت مژه های مغناطیسی به سرعت می ریزند و یا روی مژه ها ثابت نمی شوند.
 6. زمانی که می خواهید مژه ها را بردارید، آن ها را بین انگشتان خود قرار دهید، سپس به آرامی مژه ها را بین دو انگشت قرار دهید تا آهنرباها به هم بچسبند.

هر کدام از این مژه ها را مطابق سلیقه خود انتخاب کنید و برای مجالس و محافل مختلف از آن استفاده نمائید. انتخاب این مژه ها کاملا بر اساس سلیقه است و در هنگام استفاده از آن ها چشم شما آسیبی نمی بیند. همچنین لازم است بدانید که حساسیتی که برای مژه های دیگر وجود دارد، در این مدل مژه ها بسیار کمتر می شود.

آموزش استفاده از مژه مگنتی

مزایا و معایب استفاده از مژه مگنتی

هر یک از مژه های مصنوعی دارای یک سری مزایا و معایبی می باشند که آن ها را از هم متمایز می کند. در ادامه به بررسی این مزایا و معایب می پردازیم:

مزایای استفاده از مژه مگنتی

 • مژه مگنتی برای کسانی که نمی خواهند برای مدت طولانی مژه روی چشمانشان بگذارند یا نمازگزاران بسیار مناسب است و بعد از وضو می توانند با خیال راحت آن را روی چشم خود بگذارند.
 • از آنجایی که در آن از انواع چسب مژه و مواد شیمیایی استفاده نمی شود، با بیماری های چشمی و آلرژی مواجه نخواهید شد.
 • استفاده از مژه های مگنتی برای افراد مختلف بسیار آسان است و می توانید هنگام استراحت یا دوش گرفتن، آنها را بردارید و دوباره از آنها استفاده کنید.
 • در صورتی که می خواهید با کمترین هزینه مژه هایی جذاب و پر پشت داشته باشید، این نوع مژه بهترین انتخاب برای شما می باشد. چرا که در آن از چسب استفاده نشده است.
 • این مژه مگنتی ها یکبار مصرف نیستند و می توانید بارها استفاده کنید.

مزایای استفاده از مژه مگنتی

معایب استفاده از مژه مگنتی

 • از آن جایی که در این مژه ها از مگنت و آهنربا استفاده می شود، کمی سنگین هستند و در استفاده مدت زمان طولانی سبب خستگی چشم ها می شوند.
 • در صورتی که مژه های مصنوعی را به درستی جایگذاری نکنید و یا از مژه هایی که مگنت آن ها با کیفیت است، استفاده نکنید، ممکن است با حرکت سر از چشم هایتان جدا شوند.
 • بعد از چند بار استفاده، آهنرباها مقاومت قبلی را نخواهند داشت.

معایب استفاده از مژه مگنتی

در این مقاله با مژه مگنتی و انواع آن آشنا شده ایم. یکی از کاربردهای این نوع مژه ها، در زمانی است زمان کافی وقت برای آرایش کردن ندارید، چرا که می توانید به راحتی از این مژه ها نیز استفاده نمائید. فروشگاه رخ سازان، یکی از ارائه دهندگان انواع محصولات آرایشی و بهداشتی می باشد که می توانید با مراجعه به آن، انواع مژه ها را با بهترین کیفیت انتخاب کنید. با خرید از این فروشگاه می توانید در زمان و هزینه های اضافی مرتبط با رفت و آمد نیز بسیار صرفه جویی کنید. از اینکه تا انتهای این مطلب همراه ما بودید، سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *