تتو

همه چیز در مورد تاتو موقت و انواع آن

همه چیز در مورد تاتو موقت و انواع آن

تاتو موقت چیست؟

تاتو موقت، همانطور که از نام آن مشخص است عمر بسیار کوتاهی نسبت به تاتو دائمی دارد. این نوع تتو، با توجه به نوع تتو موقتی که استفاده می شود، از چند روز تا چند ماه ماندگاری دارد. اما تتو دائمی به دلیل تزریق رنگ تتو در پوست، از دوام و ماندگاری بسیار زیادی برخوردار می باشد. لازم است بدانید که تاتو موقت همانند تتو دائمی دردسر ندارد و در صورتی که از مدل آن خسته شوید، می توانید به راحتی آن را پاک کنید.

در تتو موقت هیچ نوع دردی را احساس نخواهید کرد، چرا که برای زدن آن از سوزن تتو استفاده نمی شود. همین امر سبب شده است که طرفداران زیادی داشته باشد.

اما اگر قصد زدن تاتو دائم دارید این مقاله مناسب شما نیست و بهتر است مقاله ی انواع تاتو و بررسی معروف ترین برند ها را مطالعه کنید.

تاتو موقت چیست؟

انواع تاتو موقت

هر طرحی با هر نوع جوهری که روی پوست یا زیر پوست زده شود و خود به خود پاک و از بین برود، تاتو موقت نامیده می شود که شامل انواع مختلفی می شود:

تاتو موقت با حنا

یکی از انواع تتو موقت، تاتو موقت با حنا می باشد که علاوه بر افراد مسن، امروزه بسیاری از جوانان از آن استفاده می کنند و با رنگ های جذابی که دارد، طرح های مختلف و زیبایی را بر روی قسمت های مختلف بدن خود، طراحی می کنند. حنا هایی که از آن ها برای تتو استفاده می شود، دارای ماده ای به نام لاوسون می باشند که میزان سم موجود در آن بسیار کم بوده و در مقابل اثر رنگ دهی حنا نیز از آن است.

از گذشته تاکنون افراد زیادی وجود داشته اند که از حنا برای تتو بدن خود استفاده کرده اند، چرا که ماندگاری خوبی دارد و می تواند حدود 3 هفته بدون رنگ رفتگی بر روی پوست باقی بماند.

تاتو موقت با حنا

پاک کردن تتو موقت حنا

در صورتی که به هر دلیل از تاتو موقتی که حنا بر روی بدن خود زده باشید، راضی نباشید، این امکان برای شما فراهم شده است تا بتوانید با با کمک روش های مختلفی نظیر اسکراب های پوستی در زمان حمام به راحتی آن ها را از بین ببرید. نکته ای که باید برای پاک کردن تتو بدانید، این است که توجه داشته باشید که محل تاتو را با لیف های زبر نشویید. چرا که باعث ایجاد زخم خواهید شد.

تاتو موقت با عکس

نوعی دیگری از انواع تتو موقت، به صورت عکس و برچسب می باشد که اگر چه ماندگاری بسیار کمی دارند، اما می توانند بر روی قسمت های مختلف بدن، به خوبی حک شده و دیده شوند.

تاتو موقت با عکس و برچسب

اسپری های تاتو موقت

اسپری های تاتو موقت، نوعی تتو به شمار می روند که به صورت مستقیم بر روی پوست زده می شوند. از مزایای این نوع تاتو می توان گفت که ضد آب بوده و در صورت برخورد با آب به راحتی از بین نمی روند. برای پاک کردن تاتویی که با اسپری های موقت زده اید، تنها می توانید از کرم های روغنی نیز استفاده کنید.

همچنین باید بدانید که ماندگاری این تتو حدود یک هفته یا کمتر می باشد. دقت داشته باشید که اسپری تاتو موقت در برخی مواقع ممکن است سبب ایجاد قرمزی، خارش و تورم شوند که باید پس از مشاهده این موارد، طرح مورد نظر را با کمک لیف و صابون به صورت کامل بشورید.

اسپری های تاتو موقت

تاتو موقت با رنگ های سبزیجات

از دیگر انواع تتو موقت که بسیار شبیه به تتو دائمی به شمار می رود، تتو موقت با رنگ های سبزیجات می باشد که از رنگ های طبیعی استفاده می کند. این نوع تتو موقت همانند دیگر انواع آن، حدود 4 هفته ماندگاری دارند .

تاتو موقت با دستگاه پرینکر

دستگاه پرینکر، یکی از انواع دستگاه های تتو به شمار می رود که با استفاده از آن می توان طرح مورد نظر خود را در کوتاه ترین زمان ممکن بر روی پوست طراحی کرد. نکته ای که باید در خصوص این دستگاه بدانید این است که قیمت دستگاه بسیار گران است، به همین دلیل افراد کمی می توانند آن را تهیه کنند.

تاتو موقت با دستگاه پرینکر

چه کسانی می توانند از تاتو موقت استفاده کنند؟

به طور کلی افراد مختلف برای زدن تاتو موقت هیچ گونه محدودیتی ندارند، حتی می توانند با این نوع تتو، با کمترین هزینه، طرح های زیبای مد نظر خود را بر روی قسمت های مختلف بدن خود، حک کنند. لازم به ذکر است که افرادی که از حساسیت پوستی برخوردارند، قبل از زدن این نوع تتو، بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنند.

مزایای تاتو موقت

تتو موقت دارای مزایای بسیاری است که مهمترین آن ها عبارتند از:

  • در کمترین زمان ممکن می توان آن ها را پاک کرد.
  • این امکان را فراهم می کنند تا بتوانید به کمک آن ها، هر نوع سوختگی و یا زخمی را بپوشانند.
  • چنانچه به هر دلیلی از تتوی خود راضی نباشید، تتو شما در کمتر از 4 هفته به صورت کامل از بین می رود و می توانید طرح مورد نظر خود را بزنید.
  • قیمت تتو موقت نسبت به تتو دائمی بسیار کمتر است، بنابراین همه افراد می توانند از این خدمات برای زیبایی خود استفاده نمایند.

عوارض تاتو موقت

از آن جایی که تاتو موقت به هیچ کدام از لایه های پوست تزریق نمی شود، نمی تواند برای پوست مشکلی ایجاد کند. اما خوب اگر دارای پوست نازک و حساسی باشید، می تواند کمی سوزن و خارش را برای پوست ایجاد کند. به طور کلی تتو موقت، هیچ گونه عوارضی را برای پوست در بر ندارد.

مراقبت های قبل و بعد از تاتو موقت

  • طرحی را که برای خود انتخاب می کنید، توجه داشته باشید که با مطابق و متناسب سن، جنس و دلخواه شما باشد.
  • قبل از این که تاتوی خود را بزنید، دقت کنید که ناحیه ای را که برای تتو انتخاب کرده اید را از قبل به کمک پنبه و ضد عفونی کننده دست، بسیار تمیز نمائید.
  • پس از زدن تاتو موقت، به هیچ وجه ناحیه تتو شده را به آب نزنید و زمان بدهید تا تتو موقت به خوبی بر روی پوست تثبیت شود.

مراقبت های قبل و بعد از تاتو موقت

در نتیجه

در این مطلب با تاتوی موقت به طور کامل آشنا شدیم. می دانیم که در زمان زدن این نوع تتو، از هیچ یک از محصولات تتو همچون دستگاه تتو، سوزن تتو و… استفاده نمی شود. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. همچنین شما می توانید در تاکنون از این نوع تتو استفاده کرده اید، تجربه خود را در قسمت کامنت ها برای ما بیان کنید. از اینکه تا انتهای این مطلب همراه ما بودید، سپاسگزایم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *