بلاگ, تتو

دلایل ریزش رنگ فیبروز و روش های جلوگیری از ریزش

مصرف دارو، یکی از عوامل ریزش رنگ فیبروز

دلایل ریزش رنگ فیبروز

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای مؤثر بر تتو موفق، رنگ تاتو است. بسیاری از افراد در این مورد دغدغه داشته و رنگ نگرفتن تتو و مشکلات پس از آن موجب شده تا اشتیاق خود را برای انجام تتو از دست بدهند. باوجود این که رنگ تتو فیبروز جزو بهترین رنگ‌های موجود در بازار است، اما گاهی اوقات با مشکل ریزش آن مواجه خواهید شد. در این زمینه باید اذعان داشت که دلایل ریزش رنگ تاتو فیبروز متفاوت است و عوامل متعددی در این زمینه تأثیرگذار هستند. برخی از موارد مرتبط با مشکلات و بیماری‌ها است و برخی دیگر نیز به دلیل عدم توجه و رعایت موارد ایمنی به‌وجود می‌آید. ما در این مقاله از وب‌سایت‌ رخ سازان قصد داریم تا شما عزیزان را با دلایل ریزش رنگ فیبروز آشنا کنیم. بدین ترتیب، ترس شما از بین رفته و با داشتن اطلاعات کافی قدم در این مسیر خواهید گذاشت. شما هموطنان و زیباجویان گرامی می‌توانید جهت تهیه و خرید انواع مختلف رنگ تاتو و سایر تجهیزات مرتبط با تتو به فروشگاه اینترنتی رخ سازان مراجعه کنید.

انجام تاتو با استفاده از رنگ فیبروز

بیان مشکل ریزش رنگ تاتو

به صورت کلی، باید بدانید که رنگ نگرفتن تتو در هنگام اجرا آن و یا ریزش رنگ فیبروز بعد از انجام ممکن است اتفاق بیفتد. در حالت عادی، تتوکاران توصیه می‌کنند که برای تثبیت رنگ تاتو ۲ الی ۳ هفته صبر کنید. عوامل بسیاری بر موفقیت تاتو و رنگ‌پذیری آن تأثیرگذار هستند. علاوه‌بر رنگ تتو، پوست افراد، عوامل مرتبط با بیماری‌ها، عدم رعایت نکات ایمنی، عوامل محیطی و فیزیولوژیکی نیز بر ریزش رنگ تاتو فیبروز تأثیر می‌گذارند. لازم است بدانید که در زمینه تاتو، فاکتور اصلی و خیلی مهم انتخاب رنگ است. بسیاری از افراد و مراکز آرایشی از رنگ‌های غیراصل و فیک برای تاتو استفاده می‌کنند. درست است که رنگ فیبروز جزو بهترین و باکیفیت‌ترین رنگ‌های موجود در بازار است، بااین وجود، اطمینان از اصالت و اورجینال بودن این محصول از اهمیت بالایی برخوردار است. چراکه، رنگ نامرغوب و فیک می‌تواند پوست شما را مستعد عفونت و تخریب بافت کند که در نهایت با شکست در تتو و خراب شدن آن روبرو خواهید بود. به این علت که ایران تحریم است، باید از کیفیت رنگ تاتو فیب روز اطمینان حاصل کنید و در غیر این صورت ممکن است با خطراتی جدی روبرو باشید.

عوامل مؤثر بر ریزش رنگ تاتو

ریزش رنگ تاتو فیبروز و دیگر رنگ‌های موجود در بازار هم دور از انتظار نبوده و ممکن است با عدم رعایت نکات ایمنی و دیگر عوامل اتفاق بیفتد. در ادامه مطلب به بررسی تمامی عوامل مؤثر بر ریزش رنگ فیبروز می‌پردازیم:

بیماری ‌ها و مشکلات جسمی

وجود بیماری‌های پوستی نیز از جمله دیگر مواردی است که می‌تواند تأثیر مهمی در فرآیند رنگ‌پذیری تاتو داشته باشد. برخی از بیماری‌های پوستی ممکن است پوسته پوسته شدن و خارش پوست را به دنبال داشته باشند. لذا، این خشکی موجب خارش، مالش، التهاب و قرمزی نواحی اطراف تاتو می‌شود. التهابات پوستی مانند درماتیت، آکنه باعث ایجاد تغییرات در ساختار پوست می‌شوند و باعث کاهش جذب و نگهداری رنگ فیبروز خواهند شد. همچنین، عفونت‌های پوستی مانند عفونت باکتریایی به عدم رنگ‌پذیری و ریزش رنگ تاتو فیبروز منجر خواهند شد. علاوه‌بر این، در بیماری پسوریازیس که یک نوع بیماری خودایمنی به حساب می‌آید، سلول‌ها بیش از حد تولید می‌شوند. روند سریع تکثیر سلول‌ها، موجب پوسته پوسته شدن و قرمزی پوست می‌شود. این موضوع موجب می‌شود تا رشد ابروها متوقف شده و به اصلاح در نیایند.

همچنین، بروز بیماری اگزما هم التهاب، ترشحات، قرمزی، خارش و متورم شدن پوست را به دنبال دارد. علاوه‌بر این، اگر درماتیت تماسی در اطراف ابرو ایجاد شود، توقف رشد ابرو و شکست در رنگ تاتو فیبروز را به دنبال خواهد داشت. بیماری دیگری هم که در موفقیت رنگ فیبروز اثر می‌گذارد، بیماری درماتیت سبورئیک است. اگر چربی و قارچ پوست در نواحی همچون ابرو زیاد شوند، شوره و ریزش ابرو را به دنبال خواهد داشت.

ناگفته نماند که، سرطان پوستی مانند bcc و scc ریزش ابرو را به دنبال دارند. شیمی‌درمانی هم که در طول درمان سرطان اتفاق می‌افتد، موجب ریزش مو می‌شود که بعد از پایان آن شاهد رشد مجدد مو خواهید بود. به‌طور کلی، اگر این بیماری‌ها در پوست شما اتفاق بیفتد، ریزش ابرو و عدم موفقیت در رنگ فیبروز اتفاق خواهد افتاد.

مصرف داروها

داروهای هورمونی می‌توانند تأثیرات متنوعی بر رنگ گرفتن تاتو و هاشور ابرو داشته باشند. برخی از داروهای ضد بارداری ممکن است موجب تغییر در سطح هورمون‌های بدن شوند. این موضوع می‌تواند بر روی رنگ گرفتن تاتو و هاشور ابرو تأثیرگذار باشد. علاوه‌بر این،

داروهای تأثیرگذار بر سیستم ایمنی بدن هم قادرند تا تغییراتی در رنگ گرفتن رنگ تاتو فیبروز ایجاد کنند. برای مثال، داروهای استروئیدی، بلاکرها، راکوتان، استرادیول و … از این دست هستند. همواره در هنگام مصرف این داروها با پزشک متخصص مشورت کرد و سپس در خصوص انجام کارهایی نظیر تاتو اقدام نمود. علاوه‌بر این، برخی از داروهای اعصاب مثل، داروهای ضدافسردگی، ضد اضطراب، کلرودیازپوکساید، داروهای خواب‌آور و … ممکن است تاثیرات منفی بر روند رنگ‌پذیری تاتو داشته باشند. در نهایت داروهای رقیق‌کننده خون، مانند آسپرین و داروهای ضدانعقادی و همچنین داروهای مرتبط با دیابت در این زمینه اثر می‌گذارد.

در صورتی که شما در حال مصرف هر یک از داروهای مذکور هستید و قصد تاتو را دارید، بهتر است با پزشک یا متخصص زیبایی مشورت کنید. همچنین، برای جلوگیری از هرگونه مشکل احتمالی، بهتر است به یک تاتوکار حرفه‌ای مراجعه نمایید. فراموش نکنید که قبل از اقدام به انجام این کار، او را در جریان داروهای خود بگذارید.

شرایط فیزیولوژیکی

شرایط فیزیولوژیکی و ژنتیکی فرد از جمله نوع پوست، سلامت عمومی و وضعیت سیستم ایمنی بدن هم در تأثیرگذاری بر رنگ‌ تاتو فیبروز و میکروپیگمنتیشن دخالت دارد. نوع پوست فرد، شامل ضخامت، چرب یا خشک بودن و حساسیت به عوامل مختلف، در جذب رنگ فیبروز و اثربخشی آن تأثیر می‌گذارند. همچنین، اگر فرد دارای مشکلات پوستی مانند دیسپلازی اکتودرمی باشد، این امکان وجود دارد که رنگ‌پذیری به‌صورت صحیح انجام نشود. دیسپلازی اکتودرمی نوعی اختلال است که در طی آن مو، ناخن و پوست افراد درگیر شده و ریزش شدید مو، ابرو و مژه را به دنبال دارد.

همچنین، اختلال نترتون که به سندروم نترتون هم معروف است، از ابتدای تولد با برخی از افراد همراه است. این بیماری موجب ضعیف شدن و شکنندگی مو سر و ابرو می‌گردد‌. برخی بیماری‌ها و مشکلات سیستمیک هم می‌توانند باعث کاهش قدرت بهبودی و نگهداری رنگ تاتو شوند. به‌عنوان مثال، افرادی که به طور مداوم با استرس و اضطراب مواجه هستند، با کاهش میزان اکسیژن در خون مواجه می‌شوند. این کاهش اکسیژن تأثیرات جانبی بر روی فولیکول مو دارد و موجب می‌شود تا دچار ریزش عصبی ابرو شوید.

عوامل محیطی

گاهی اوقات ما همه مکان ایمنی را رعایت می‌کنیم، با این حال، باز هم شاهد ریزش رنگ فیبروز خواهیم بود. عوامل محیطی هم در عدم رنگ‌پذیری و ریزش رنگ تاتو فیبروز تأثیر می‌گذارند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌شود:

قرار گرفتن در معرض نور خورشید

قرار گرفتن در معرض نور خورشید از جمله مواردی است که باعث عدم رنگ‌پذیری تاتو می‌شود. به مدت دست‌کم دو هفته از قرارگرفتن زیر نور خورشید دوری کنید تا تتو شما به‌طور کامل خوب شود. چراکه، نور و اشعه‌های مضر خورشیدی آسیب به پوست را به‌دنبال داشته و میزان ماندگاری رنگ فیبروز تا حدود زیادی کاهش می‌دهد. استفاده از عینک آفتابی، کلاه لبه‌دار و ضد آفتاب در این زمینه مهم است.

شنا در استخر و جکوزی

بعد از استفاده از رنگ تاتو فیب روز از رفتن به استخر و جکوزی خودداری کنید. چرا که ناحیه تتو شده آب را به خود جذب کرده و موجب عفونت در ناحیه می‌شود. زخم‌های موجود در ابرو بعد از تاتو متورم بوده و ملتهب است. به این علت، ورود هرگونه آب و حتی عرق موجب عفونت و ریزش رنگ فیبروز خواهد شد.

استفاده از سونا و حمام بخار

یک مورد از مراقبت‌های مهم پس از انجام تاتو این است که از رفتن سونا و حمام بخار به مدت یک هفته از رفتن به استخر و سونا خودداری کنید.

چرا که رفتن به سونا بخار و حمام شاید موجب خارش یا سوزش ابرو شود. عرق کردن شما و آب خوردن به ناحیه تاتو شده ممکن است موجب ایجاد عفونت در ناحیه تاتو شود.

مراقبت‌ های نادرست بعد از تاتو

مراقبت‌های نادرست بعد از تاتو هم می‌تواند موجب ریزش رنگ فیبروز شود‌. شما باید مراقبت‌های بعد از تاتو را به‌خصوص در دوهفته اول بعد از تتو رعایت کنید. اگر ناحیه ابرو بیش از حد چرب باشد، رنگ تاتو فیب روز با عدم رنگ‌پذیری مواجه می‌شود. علاوه‌بر این، نباید ناحیه میکروپیگمنتیشن خیلی خشک باشد. در ادامه برخی از مراقبت‌های نادرست بعد از تاتو را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

شستشوی بیش از حد تاتو

شستشوی بیش از حد تاتو باعث آسیب و کاهش دوام رنگ فیبروز می‌شود. تاتو با استفاده از رنگدانه‌های ویژه در لایه‌های پوست ایجاد می‌شوند. شستشوی مکرر آن‌ها می‌تواند رنگدانه‌ها را از پوست بردارد و باعث بی‌ثباتی و کاهش شدید رنگ تاتو شود. برای حفظ طولانی‌مدت تاتو، توصیه می‌شود تا سه الی چهار روز به هیچ‌وجه به ناحیه تتو آب نزنید.

کندن و خراشیدن تاتو

به این علت که در طول استفاده از رنگ فیبروز پوست ملتهب می‌شود، کندن و خراشیدن آن توصیه نمی‌شود. بعد از فیبروز ابرو، کندن یا خراش دادن ناحیه فیبروز ابرو، ممکن است باعث تغییرات در پوست شود و روند بهبود تاتو را تحت تأثیر قرار دهد. با کند یا خراش دادن ناحیه تاتو پوست تحریک شده و التهاب و آسیب به پوست را باعث می‌شود. در برخی موارد، ممکن است رنگ تاتو فیب روز در زیر پوست پخش شود و ناحیه تتو شده زیبایی خود را از دست بدهد.

عدم استفاده از کرم ضد آفتاب

استفاده از کرم ضد آفتاب بعد از فیبروز ابرو مهم است زیرا رنگ تاتو فیبروز معمولاً باعث ایجاد تغییرات در پوست و افزایش حساسیت به نور خورشید می‌شود. استفاده از کرم ضد آفتاب پس از فیبروز ابرو پوست را در برابر اشعه UV محافظت کرده و از آسیب اشعه‌های ماورای بنفش جلوگیری کند.

دلایل ریزش رنگ فیبروز

کیفیت رنگ و مواد تاتو

رنگ نگرفتن در تاتو و هاشور ابرو می‌تواند به دلیل چندین عامل باشد، اما یکی از دلایل اصلی آن می‌تواند استفاده از محصولات غیر استاندارد در میکروپیگمنتیشن باشد. استفاده از دستگاه‌ها و محصولات غیر استاندارد می‌تواند به تخریب پوست منجر شود و در نتیجه سوراخ‌های غیر یکنواخت در سطح پوست ایجاد شود. اما اگر این فرآیند در مراکز معتبر و تحت نظارت کارشناسان صورت گیرد، سوراخ‌های بسیار ریز، منظم و یکنواخت در سطح پوست ابرو ایجاد می‌شود و رنگدانه‌ها به درستی در لایه زیرین پوست قرار می‌گیرند.

علاوه‌بر این، مصرف بیش از حد از مواد بی‌حس‌کننده مانند لیدوکائین به‌منظور بی‌حسی سطح پوست موجب ریزش رنگ تاتو فیبروز شود. لیدوکائین می‌تواند به تنهایی بر رنگ‌پذیری تاتو تأثیر گذاشته و موجب کاهش جذب رنگ فیبروز در پوست گردد.

 مهارت و تجربه تاتوکار

مهارت و تجربه تاتوکار از دیگر عوامل بسیار اساسی و مهم در زمینه کیفیت رنگ‌پذیری تاتو به حساب می‌آید. در ادامه به برخی از مشکلات شایع که ممکن است توسط تاتوکار موجب ریزش رنگ فیبروز شود را برمی‌شماریم:

  • فشار دست نامناسب پیگمنتر (فشار زیاد یا کم)
  • به‌کارگیری موارد بی‌حس‌کننده زیاد در طول انجام فرایند تاتو
  • استفاده از رنگ تتو خیلی روشن
  • نامناسب بودن عمق سوزن تتو
  • عدم تکرار اصولی خطوط در ناحیه تاتو
  • سرعت بالای دستگاه
  • عجله کردن و داشتن سرعت زیاد در حین انجام کار

راهکارهای پیشگیری از ریزش رنگ تاتو

نمی‌توان ادعا کرد که راهکاری قطعی برای پیشگیری از ریزش رنگ فیبروز وجود دارد، بااین وجود، مراجعه به مراکز معتبر و قابل اعتماد در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردار است‌. شما با انتخاب مراکز معتبر می‌توانید خیال خود تا حدود زیادی از ریزش رنگ تاتو فیبروز راحت کنید.

پیگمنتر باید سرعت دست مناسبی داشته باشد تا ثبات و ماندگاری رنگ تاتو فیبروز افزایش پیدا کند. علاوه‌بر این، هرچه رنگ انتخاب شده برای تتو به پوست نزدیک‌تر باشد، موجب بیشتر شدن ماندگاری آن می‌شود. در نهایت، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کیفی و انجام مراقبت‌های بعد از تاتو در جلوگیری از ریزش رنگ فیبروز تاثیرگذار هستند.

آشنایی با انواع رنگ تاتو فیبروز با مجموعه رخ سازان

به‌طور کلی، استفاده از رنگ فیبروز موجب زیبایی بیشتر و جذابیت شما می‌شود. بااین حال، در برخی موارد شاهد ریزش رنگ تتو خواهید بود که به دلایل متعددی اتفاق می‌افتد. ریزش رنگ تاتو به دنبال بیماری‌ها، عوامل فیزیولوژیکی، عوامل محیطی، تخصص پیگمنتر اتفاق می‌افتد. همچنین، عدم رعایت نکات ایمنی همانند مراقبت‌های بعد از تاتو نیز در عدم رنگ‌پذیری و ریزش رنگ فیبروز تأثیر می‌گذارند.

ازاین رو، توصیه می‌شود که برای جلوگیری از رنگ نگرفتن و دستیابی به نتایج بهتر، از محصولات استاندارد و مراکز معتبر برای انجام میکروپیگمنتیشن و کاشت تاتو استفاده کنید.

شما هموطنان و دارندگان مراکز زیبایی می‌توانید جهت تهیه و خرید انواع رنگ تاتو فیبروز و دیگر تجهیزات تاتو با کارشناسان ما در مجموعه رخ سازان در ارتباط باشید. رخ سازان با تاکید بر کیفیت و اورجینال بودن محصولات، خدمات ارزنده‌ای را با قیمت مناسب به شما عزیزان ارائه می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *