بلاگ, تتو

میکروبلیدینگ با رنگ تاتو پرمابلند

میکروبلیدینگ چیست و چه کاربردی دارد؟

میکروبلیدینگ جزو آرایش‌های نیمه‌دائمی محسوب می‌شود که در ضخیم نشان‌دادن ابروها به‌صورت طبیعی، کاربرد زیادی دارد. عوامل مختلفی روی کیفیت اجرای این نوع تاتو نقش دارند که یکی از مهم‌ترین آنها، جوهر تاتو است. انتخاب جوهری با رنگ و برند مناسب، تأثیر زیادی روی نتیجه نهایی این روش دارد و باعث افزایش طول عمر تاتو و جذابیت بیشتر می‌شود. رنگ تاتو پرمابلند یکی از بهترین و باکیفیت‌ترین جوهرهای تاتو برای فیبروز ابرو است که در کنار تنوع رنگی بالا، دوام و ماندگاری فوق‌العاده‌ای نیز دارد. برای خرید رنگ تاتو پرمابلند اصل یا سایر رنگ‌های تتو با بهترین قیمت، می‌توانید فروشگاه اینترنتی رخ سازان را انتخاب نمایید و محصول خود را درب منزل تحویل بگیرید.

میکروبلیدینگ چیست؟

اجرای روش‌های قدیمی تاتو برای پر نشان‌دادن ابروها، با مشکلات و عوارض زیادی همراه است. تاتو سنتی برای ابرو معمولاً دائمی است و جلوه‌ای طبیعی و نچرال را ایجاد نمی‌کند؛ به همین دلیل روش‌های جدیدتری جایگزین این تکنیک شده‌اند که Microblading یکی از آنهاست. میکروبلیدینگ یا فیبروز ابرو، روشی نیمه‌دائمی برای پرکردن نواحی کم‌پشت ابرو است که باتوجه‌به جوهر تاتو استفاده شده، تا سه سال نیز می‌تواند دوام داشته باشد. نتیجه نهایی در این روش برخلاف تاتوهای سنتی، کاملاً طبیعی است که باعث حفظ ظاهر و جذابیت بیشتر پس از اجرا می‌شود. بااین‌حال رنگ‌های استفاده شده در فیبروز ابرو پس از گذشت مدت‌زمانی حدود 12 تا 18 ماه، مقداری محو می‌شوند که برای حفظ کیفیت و بهبود فرم، نیاز به تمدید مجدد دارند.

 

انواع رنگ‌های میکروبلیدینگ

تنوع رنگ و برندهای قابل‌استفاده برای فیبروز ابرو بسیار بالاست؛ اما به‌طورکلی تمامی رنگ‌های استفاده شده در این روش به دودسته تقسیم‌بندی می‌شوند. این رنگ‌ها یا به‌صورت مصنوعی و شیمیایی تولید می‌شوند و یا با استفاده از اکسید آهن به دست می‌آیند که در ادامه به بررسی هر مورد پرداخته‌ایم.

رنگ‌های به‌دست‌آمده از اکسید آهن

اکسید آهن یک ماده معدنی طبیعی است که به دلیل پایداری و خاصیت غیرسمی، معمولاً در لوازم آرایشی استفاده می‌شود. رنگ‌هایی که از اکسید آهن به دست می‌آیند، پایدارتر هستند و ماندگاری بسیار بالایی نیز دارند؛ به همین دلیل استفاده زیادی در آرایش‌های نیمه‌دائمی مانند فیبروز ابرو دارند. رنگ‌های به‌دست‌آمده از اکسید آهن علاوه بر پایداری بالا، پالت رنگی گسترده‌ای نیز دارند و برای انواع پوست می‌توانند استفاده شوند.

رنگ‌های مصنوعی

رنگ‌های مصنوعی از دیگر رنگ‌های استفاده شده در میکروبلیدینگ هستند که با روش‌های شیمیایی تولید می‌شوند. رنگ‌دانه‌های مصنوعی در مقایسه با جوهرهای طبیعی، رنگ‌هایی زنده‌تر دارند و برای اجرای طرح‌های جسورانه یا قاب ابرو، گزینه بهتری محسوب می‌شوند. این رنگ‌ها تطبیق‌پذیری بهتری با انواع پوست دارند و به‌سادگی قابل‌اجرا هستند.

بااین‌حال، استفاده از رنگ‌های مصنوعی برای فیبروز ابرو با معایب مختلفی نیز همراه است. برخی از افراد ممکن است واکنش‌های آلرژیک به ترکیبات مصنوعی این رنگ‌دانه‌ها داشته باشند که می‌تواند منجر به تحریک یا حتی عفونت پوست شود. علاوه بر این، رنگ‌های مصنوعی در طول زمان به طور ناهموار محو می‌شوند و در مقایسه با رنگ‌دانه‌های طبیعی، نیاز به تمدید بیشتری دارند.

بهترین مارک‌ها برای میکروبلیدینگ

برندهایی که محبوبیت بالایی برای فیبروز ابرو دارند، معمولاً رنگ‌های طبیعی و بر پایه اکسید آهن را شامل می‌شوند که در کنار تنوع رنگی گسترده و ایجاد حساسیت پایین، ماندگاری بسیار بالایی نیز دارند. رنگ تتو پرمابلند و رنگ تاتو کی پی، دو مورد از بهترین و پرفروش‌ترین جوهرها برای اجرای Microblading محسوب می‌شوند که می‌توانید از سایت رخ سازان تهیه نمایید.

رنگ تاتو پرمابلند

رنگ تاتو پرما بلند (Perma Blend) محصولی آمریکایی و بسیار باکیفیت است که از سال 2013 به بازار عرضه می‌شود. محصولات این برند ماندگاری بسیار بالایی دارند و در مقابل تغییر رنگ ناشی از قرارگرفتن زیر نور خورشید و یا گذشت زمان، مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می‌دهند. بااین‌حال اصلی‌ترین ویژگی این جوهرهای طبیعی، پالت رنگی گسترده آنهاست. برند پرمابلند با ارائه بیش از 150 رنگ متنوع، برای تمامی پوست‌ها و انواع سلیقه‌ها می‌تواند استفاده شود و ظاهری کاملاً طبیعی و جذاب را به ارمغان می‌آورد.

رنگ تاتو پرمابلند در کنار مزایایی که دارد، با معایب مختلفی مانند هزینه نسبتاً بالا و عدم سازگاری با سوزن‌های تاتو قدیمی همراه است که هنگام خرید و استفاده نباید نادیده گرفته شوند. علاوه بر این رنگ‌های برند پرمابلند به دلیل ماندگاری بسیار بالا، به طور کامل پاک نمی‌شوند و برای آرایش‌های دائمی مناسب‌اند. از بهترین رنگ‌های پرمابلند برای فیبروز ابرو می‌توان به رنگ‌های زیر اشاره کرد. باتوجه‌به غلظت بالای این رنگ‌ها توصیه می‌شود برای کاشت بهتر، آنها را با 1 یا 2 قطره رنگ بر پایه آب مانند بیوتاچ، ترکیب کنید.

  • دارکست براون – darkest brown (قهوه‌ای تیره و گرم)
  • روکسی براون – roxy brown (قهوه‌ای متوسط و گرم)
  • اسپرسو – espresso (قهوه‌ای تیره و گرم)
  • فارست براون – forest brown (قهوه‌ای متوسط و سرد با تناژ زیتونی

نتیجه نهایی فیبروز ابرو با رنگ اسپرسو پرمابلند

 

رنگ تاتو کی پی

از دیگر برندهای آمریکایی فعال در زمینه تولید جوهر تاتو می‌توان به شرکت کی پی (kp) اشاره کرد. این کمپانی سابقه بسیار طولانی دارد و در طول 20 سال فعالیت، حدود 20 هزار محصول متنوع را در صنعت تاتو، وارد بازار کرده است. بااین‌حال اصلی‌ترین دلیل شهرت آن، تولید جوهرهایی کاملاً طبیعی با ماندگاری بالا و تنوع رنگی گسترده است. رنگ‌های تاتو کی پی تنوع بالایی در تناژ قهوه‌ای دارند و به‌خاطر غلظت مناسب، عملاً بهترین گزینه برای میکروبلیدینگ محسوب می‌شوند. این محصولات برخلاف رنگ‌های پرمابلند تاریخ انقضا ندارند و با قیمت پایین‌تری خریداری می‌شوند. رنگ‌های زیر جزو محبوب‌ترین رنگ‌های برند کی پی برای فیبروز ابرو هستند که برای پوست‌های مختلف می‌توانید استفاده نمایید.

  • کوکوآ (قهوه‌ای بسیار تیره و سرد)
  • دارک براون (قهوه‌ای تیره و سرد)
  • تاپ وان (قهوه‌ای متوسط رو به تیره و سرد)
  • مدیوم براون (قهوه‌ای متوسط و گرم)

 

نتیجه نهایی فیبروز ابرو با رنگ دارک براون کی پی

 

رنگ‌های مناسب برای پوست‌های مختلف

در اجرای میکروبلیدینگ معمولاً از دورنگ که یکی از آنها رنگ پایه و نوع دیگر، رنگ کمکی است استفاده می‌شود. رنگ پایه معمولاً سایه‌ای است که دقیقاً با رنگ موی طبیعی مشتری مطابقت دارد و پایه و اساس نتیجه نهایی را فراهم می‌کند. رنگ پایه باعث ایجاد ظاهری طبیعی‌تر می‌شود و ظاهر کلی ابروها را بهبود می‌بخشد. در کنار رنگ پایه، از رنگ کمکی نیز برای افزودن عمق به ابروها استفاده می‌شود که معمولاً کمی تیره‌تر از رنگ پایه است. استفاده از رنگ کمکی باعث طبیعی‌تر جلوه‌دادن ابروها می‌شود و سایه و عمق خوبی را فراهم می‌کند. انتخاب این دو مدل رنگ برای فیبروز ابرو، باید باتوجه‌به نوع پوست انجام شود تا نتایجی زیبا و ماندگار داشته باشد.

رنگ پایه

رنگ‌های پایه که رنگ کلی فیبروز ابرو را تشکیل می‌دهند، اغلب تناژ قهوه‌ای دارند. این رنگ‌ها بر پایه روغن و بر پایه آب ساخته می‌شوند که برای پوست‌های چرب، رنگ‌های بر پایه آب بیشتر پیشنهاد می‌شود. رنگ‌های بر پایه روغن نیز برای پوست‌های خشک کاربرد بیشتری دارند و به دلیل غلظت بالاتر، قدرت پخش‌شوندگی کمی زیر پوست دارند. به‌طورکلی برای رنگ پوست‌های مختلف، می‌توان از هر رنگ پایه‌ای استفاده کرد و تنها نکته مهم در این زمینه، شناخت دقیق رنگ پایه است.

 رنگ کمکی

رنگ‌های کمکی معمولاً 25 درصد از حجم رنگ استفاده شده در میکروبلیدینگ را شامل می‌شوند و باتوجه‌به نوع پوست، به دودسته گرم و سرد، تقسیم‌بندی می‌شوند. پوست‌هایی با رنگ روشن، رنگ‌دانه‌های قرمز دارند؛ به همین دلیل برای فیبروز در آنها نباید از رنگ‌های کمکی با تناژ قرمز استفاده کرد. رنگ‌های تاتو سرد مانند رنگ‌های زیتونی با تناژ سبز، معمولاً بهترین انتخاب برای پوست‌های گرم، روشن و قرمز محسوب می‌شوند.

رنگ‌دانه‌های پوست‌های سرد یا تیره، کاملاً متفاوت با پوست‌های روشن و به رنگ آبی یا سبز هستند؛ به همین دلیل انتخاب رنگ‌های کمکی با تناژ قرمز برای این پوست‌ها بیشتر توصیه می‌شود. پوست‌هایی با رنگ گندمی نیز باید از رنگ‌های کمکی سبز، زیتونی یا قرمز استفاده کنند؛ به این صورت که هر چه رنگ پوست رو به سفیدی باشد، رنگ زیتونی مناسب‌تر و هر چه رنگ پوست رو به سبزه باشد، رنگ قرمز بهتر است. علاوه بر این استفاده از خنثی‌کننده‌های رنگ زرد را نیز نباید برای پوست‌های گندمی نادیده گرفت. استفاده از رنگ زرد به‌عنوان رنگ کمکی و خنثی‌کننده باعث می‌شود که رنگ پایه دوام بیشتری داشته باشد و پس از گذشت مدتی، خاکستری یا بنفش نشود.

 

انتخاب رنگ مناسب برای میکروبلیدینگ

 

 سخن پایانی

یکی از تکنیک‌های تاتو که برای پر نشان‌دادن ابروها استفاده می‌شود، میکروبلیدینگ است. این روش با استفاده از سوزن‌های بسیار نازک انجام می‌شود و نوع جوهر استفاده شده در آن، نقش زیادی روی نتیجه نهایی دارد. در این مقاله به نکات مهمی در خصوص انواع رنگ‌های قابل‌استفاده برای فیبروز ابرو پرداختیم که با استفاده از آنها می‌توانید آرایشی کاملاً حرفه‌ای و ماندگار را اجرا کنید. در صورت نیاز برای دریافت مشاوره‌های تخصصی در این زمینه یا خرید رنگ تاتو، کافی است با پشتیبانان مجموعه رخ سازان در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *