تتو

مراقبت های بعد از تاتو بدن

مراقبت های بعد از تاتو بدن

مراقبت های بعد از تاتو بدن

مراقبت های بعد از تاتو بدن، از مهمترین اقداماتی به شمار می روند که هر فردی که برای تاتو اقدام می کند، باید آن ها را مدنظر خود قرار دهد تا با گذشت زمان، سلامتی شما به خطر نیفتد. به طور کلی مراقبت های بعد از تاتو بدن، 6 روز تا حداکثر یک ماه است که در این روز ها رعایت تمام آن ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به همین دلیل در ادامه مطلب از سایت آرایشی بهداشتی رخ سازان، به بررسی مهمترین مراقبت های بعد از تاتو بدن که باید در این روزها رعایت کنید، را بررسی می کنیم.

مراقبت های بعد از تاتو بدن

مراقبت های بعد از تاتو بدن ؛ روز اول

در واقع روز اول تتو از زمانی که مراحل انجام تتو تمام شده است، مراقبت های بعد از تاتو بدن شروع می شود. در این صورت می بایست از همان ابتدا روی ناحیه تتو شده را به خوبی بپوشانید. سپس با توجه به عمق تتو، پس از گذشت 1 تا 2 ساعت، پوشش آن را جدا کنید. لازم است بدانید پس از برداشتن پوشش، از محل تتو شده، ترشحاتی که حاوی خون و جوهر است، خارج خواهد شد که باید بدانید این عمل کاملا طبیعی است. در نظر داشته باشید که در روزهای ابتدایی پس از تتو، ناحیه تتو شده را با کمک پمادهایی چون A و AD چرب نگهدارید تا زخم ایجاد شده، خشک نشود.

مراقبت های بعد از تاتو بدن ؛ روز دوم و سوم

با رسیدن روز دوم، امکان شستن تتو را خواهید داشت که همانطور که در ابتدا بیان شد، پس از شستشو باید از مرطوب کننده های فاقد عطر و الکل نیز استفاده کنید. در زمان شستشو ناحیه تاتو شده، خواهید دید که از پوست شما جوهر خارج می شود، این جوهر ها، رنگدانه های اضافه ای می باشند که در پوست شما وجود داشته اند و خارج شدن آن ها از پوست هیچ مشکلی را به وجود نمی آورد.

مراقبت های بعد از تاتو بدن ؛ روز چهارم تا ششم

با گذشت 4 روز تقریبا باید از قرمزی و همچنین زخم تتو به میزان زیادی کم شده باشد. همچنین شاهد خراش های کمی بر روی ناحیه تتو شده خواهید بود که با استفاده مکرر از مرطوب کننده، می توانید به بهبود هر چه بیشتر آن کمک کنید.

مراقبت های بعد از تاتو بدن ؛ روز ششم تا چهاردهم

در این روزها، زخم ایجاد شده در ناحیه تتو شده، بیشتر به بهبودی کامل نزدیک می شود. در این صورت قسمت زخم شده، پوسته پوسته خواهد شد. توجه کنید به هیچ وجه به پوسته های ایجاد شده دست نزنید و آن ها را جدا نکنید تا خودشان به مرور به طور طبیعی جدا شوند. در این روزها، ممکن است محل تتو شده خارش زیادی داشته باشد که باید روی آن را با مرطوب کننده هایی که در ابتدا از آن ها استفاده می کرده اید، بزنید.

لازم به ذکر است که اگر پس از گذشت 10 تا 14 روز از انجام تتو، باز هم ناحیه تتو شده قرمز یا متورم باشد، ممکن است دچار عفونت شده باشد که بهتر است بر روی آن وازلین بمالید.

مراقبت های بعد از تاتو بدن ؛ روز پانزدهم تا سی ام

در مرحله نهایی بهبود، بیشتر پوسته های بزرگ ناپدید می شوند، اما ممکن است همچنان پوست مرده ای روی زخم شما وجود داشته باشد که بسته به نوع پوست، دیر یا زود می ریزد. تتو شما ممکن است هنوز خشک به نظر برسد، بنابراین آن را مرطوب نگه دارید. در این روزها لایه های بیرونی پوست ترمیم می شوند. در پایان ماه اول، تتویی که انجام داده اید، باید به همان اندازه روشن و واضح باشد که هنرمند تاتو کار در نظر گرفته است.

چه کارهایی نباید تا بهبودی کامل تتو انجام داد؟

  • سعی کنید در این زمان به هیچ وجه در مقابل نور آفتاب به صورت مستقیم قرار نگیرید.
  • از پوشیدن لباس تنگ جدا خود داری کنید تا هیچ گونه برخوردی با ناحیه تتو شده نداشته باشد.
  • در این زمان، سعی کنید به هیچ وجه شنا نکنید
  • از دست زدن و همچنین خاراندن تتو، جدا خودداری کنید.

نکاتی که باید قبل از تتو رعایت کنید

علاوه بر نکاتی که باید بعد از تتو انجام دهید، مراقبت هایی وجود دارد که می بایست قبل از اقدام به زدن تتو انجام دهید که از مهمترین آن ها می توان به موارد زیر نیز اشاره نمود:

  • یکی از مهمترین مراقبت های قبل از تاتو بدن، نوشیدن آب است. در این صورت آب زیاد مصرف کنید، چرا که باعث می شود تحمل شما در برابر درد ناشی از تاتو بیشتر شود و زخمی ایجاد شده، در کمترین زمان بهبود پیدا کند.
  • مرطوب نگه داشتن پوست قبل و بعد از تتو بایستی انجام شود. چرا که قبل از تتو باعث می شود، انواع رنگ تتو به خوبی خود را نشان دهند و به خوبی رنگ بگیرند.
  • در صورتی که قسمت مورد نظر دارای مو است، سعی کنید موهای آن را به طور کامل اصلاح کنید. چرا که در زمان انجام تتو، در صورت وجود مو در ناحیه انتخاب شده، با برخورد سوزن های تتو با موها، درد بیشتری را احساس خواهید کرد.
  • قبل از انجام تتو، سعی کنید به اندازه کافی غذا بخورید تا در زمان تتو، انرژی لازم را داشته باشید و تحمل شما نیز بسیار بالا خواهد رفت.
  • در صورتی که قبل از تتو خواب کافی داشته باشید، باعث می شود پوست بدنتان بسیار شاداب باشد و تاتو کار بتواند خط های تمیز و مرتبی را ایجاد کند.
  • قبل از انجام تتو، سعی کنید به هیچ وجه نوشیدنی الکلی نخورید، چرا که این نوشیدنی ها باعث رقیق شدن خون شما می شوند و باعث می شوند، خونریزی شدیدی داشته باشید.

نکاتی که باید قبل از تتو رعایت کنید

عوارض تاتو بدن

در صورتی که پس از انجام تتو، مراقبت های بعد از تاتو بدن را به درستی رعایت نکنید، ممکن است دچار عوارض زیادی شوید که از متداول ترین آن ها می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

عفونت

همانطور که می دانید با تتو به صورت مستقیم با پوست و خون شما در تماس است. در این صورت اگر موارد بهداشتی آن را به درستی رعایت نکنید، سبب بروز عفونت های جدی در بدن می شود و ناحیه ای که تتو کرده اید، متورم و قرمز خواهد شد. دقت داشته باشید که تاتو کاری که انتخاب می کنید، کار خود را در محیط کاملا تمیز انجام دهد، چرا که در محیط های آلوده، هر گونه بی احتیاطی سبب بروز عفونت هایی همچون ایدز، هپاتیت و… می شود.

آلرژی

در برخی موارد، ممکن است که جوهر هایی که برای تتو استفاده می شوند، حساسیت زا باشند. در این صورت افرادی که با این جوهر ها حساسیت دارند، نباید از آن ها استفاده کنند. در نتیجه قبل از انجام تتو، بهتر است با پزشک مربوطه صحبت کنید.

اسکار یا زخم پوستی

پس از انجام تتو، زخم روی پوست شما ممکن است به طور کامل خوب نشده باشد و همچنان پس از گذشت مدتی، ممکن است جای زخم باقی بماند. اگر تتو به صورت حرفه ای انجام نشود و دستورالعمل های مراقبت های بعد از تاتو بدن را رعایت نکنید، احتمالا این مشکل افزایش می یابد.

عوارض تاتو بدن

در نتیجه

در این مطلب با کلیه مراقبت های بعد از تاتو بدن و همچنین قبل از آن نیز آشنا شدیم و می دانیم که یکی از مهم ترین موارد، استفاده از محصولات تتو تمیز و همچنین محیط کاری استریل شده است که بایستی تاتو کاری انتخاب می کنید، همه آن ها را برای شما فراهم کند. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. از اینکه تا انتهای این مطلب همراه ما بودید، سپاسگزاریم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *