بلاگ, مژه

اکستنشن مژه و انواع مختلف آن

اکستنشن مژه

همانطور که می دانید در گذشته برای زیباتر کردن و چشم ها، از مژه مصنوعی استفاده می شده است. اما امروزه کم تر کسی وجود دارد که از این روش استفاده کند. داشتن مژه های پرپشت، درواقع چیزی است که تقریبا همه خانم ها دوست دارند. اما دلایل و عواملی نظیر مشکلات ژنتیکی و محیطی بسیاری وجود دارد که فرد را از داشتن مژه های پرپشت و ضخیم محروم می کند و باعث می شود افراد به روش های مختلفی مانند درمان های خانگی متوسل می شوند که زمان بر است و گاهی اوقات نتیجه آن طور که می خواهند نیست.

در اینصورت روشی به نام اکستنشن مژه ارائه شده است که مورد توجه اغلب افراد به ویژه دختران جوان قرار گرفته است. با این روش می توانید به سرعت به نتیجه دلخواه برسید و با استفاده از این مژه های نیمه دائمی، مژه های خود را پرتر و بلندتر نشان دهید. در این مطلب قصد داریم تا شما را با اکستنشن مژه و انواع آن آشنا کنیم. لازم به ذکر است که محصولات مژه برای هر یک از روش های اکستنشن، متفاوت است که در ادامه به بررسی هر کدام می پردازیم.

 

اکستنشن مژه چیست؟

اکستنشن مژه رشته‌هایی از جنس مو هستند که از ترکیبات موی مصنوعی ساخته شده‌اند که به مژه های اصلی اضافه می‌شوند و شکل و ظاهر چشم را تغییر داده و زیبا می‌کنند. این مژه های مصنوعی باید به رنگ مژه های هر فرد نزدیک باشد تا طبیعی تر به نظر برسد.

انواع اکستنشن مژه

از مهمترین انواع اکستنشن مژه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اکستنشن مژه کلاسیک

این نوع اکستنشن مژه که در آن از مژه های تکی استفاده می شود، به صورت تار تار است. این مژه ها بسیار ضخیم هستند و تنها روی یک مژه قرار می گیرند. این روش نیز از طبیعی ترین روش های اکستنشن مژه به شمار می رود و حدود 6 ماه ماندگاری دارند. لازم به ذکر است که اکستنشن مژه کلاسیک، هر 2 یا 4 هفته نیاز به ترمیم دارند.

اکستنشن مژه کلاسیک

اکستنشن والیوم مژه

از دیگر روش های مژه، می توان به اکستنشن والیوم مژه اشاره کرد که ابتدا در کشور های روسیه و اوکراین مد بوده است. این نوع اکستنشن با نام های دیگری همچون اکستنشن سه بعدی و یا اکستنشن والیوم روسی نیز شناخته شده است. مژه هایی که در اکستنشن والیوم استفاده می شود، نسبت به مژه هایی که در اکستنشن کلاسیک استفاده می کنند، ضخامت بیشتری دارند. بنابراین روی هر تار مژه 2 تا 7 مژه قرار می گیرد. جنس اغلب مژه های والیوم، از ابریشم طبیعی می باشد.

اکستنشن والیوم مژه

اکستنشن مژه اسپایکی

اکستنشن اسپایکی مژه، نوعی از اکستنشن است که می توان در آن به دلخواه، مژه ها را پر تر نشان داد. در واقع در این روش، تارهای مژه بر روی مژه های طبیعی با ضخامت کم و اندازه دلخواه چسبانده می شوند. برای ترمیم اکستنشن اسپایکی می بایست هر 2 الی 4 هفته اقدام کنید. لازم است بدانید روش اسپایکی یکی از پرطرفدار ترین روش های اکستنشن است و هیچگونه آسیبی به مژه های اصلی وارد نمی کند، چرا که در این روش از چسب بسیار کمتر از دیگر روش ها استفاده می شود.

اکستنشن مژه اسپایکی

اکستنشن مژه هیبروید

در صورتی که بخواهید مژه هایی سبک داشته باشید، اکستنشن مژه هیبروید بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. این روش اکستنشن، بسیار سبک تر از اکستنشن والیوم و سنگین تر از اکستنشن کلاسیک است. از مهمترین مزایای اکستنشن هیبرویدی، می توان به وزن کم آن و همچنین مقدار چسب کمتری است که در آن استفاده می شود، اشاره کرد. به طور کلی این روش می تواند برای افراد مسن و همچنین افرادی که دارای مژه های نازک و حساس هستند، بسیار مناسب است.

اکستنشن مژه هیبروید

اکستنشن مژه مگا والیوم

اگر دارای مژه های کم پشت می باشید، بهترین انتخاب برای شما اکستنشن مگا والیوم است، چرا که می توانید با این روش، مژه هایی پر پشت و زیبا داشته باشید. این روش اکستنشن، بسیار شبیه به روش والیوم است با این تفاوت که بسیار پرپشت تر است. تعداد تارهایی که در این روش استفاده می شود، را هر فرد می تواند خود انتخاب کند. حد اکثر تعداد تاری که می توان در این اکستنشن استفاده کرد، 18 تار می باشد. حجم اکستنشن مژه مگا والیوم بسیار سبک است و هیچ آسیبی به مژه های طبیعی وارد نمی کنند.

اکستنشن مژه مگا والیوم

اکستنش مژه رنگی و آمبره

از جمله اکستنشن های زیبا که مناسب مجالس می باشد، اکستنشن های رنگی و فانتزی می باشند. در اکستنشن آمبره، شما می توانید به دلخواه تمام یا قسمتی از مژه های خود آمبره و یا آمبره کنید. در این روش اکستنشن مژه بهتر است بدانید که از چسب مخصوص مژه رنگی آمبره استفاده می شود.

اکستنش مژه رنگی و آمبره

اکستنشن مژه هیدن

این روش اکستنشن، باید به صورت حرفه ای انجام شود. اکستنشن هیدن، بسیار زیبا و طبیعی است. در این روش اغلب از مژه های رنگی و اکستنشن امبره و والیوم استفاده می شود. این نوع اکستنشن، بسیار حساس بوده و نیاز به تجربه و مهارت دارد. استفاده از چسب مژه با کیفیت بسیار مهم است.

قیمت اکستنشن مژه

همانطور که در بالا ذکر شد، انواع مختلفی از اکستنشن مژه وجود دارد که در هر کدام از آنها از انواع جنس مو استفاده می شود. به طور کلی، تار های مو گران تر از انواع دیگر هستند. حجم کم یا حجم زیاد مژه، یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده قیمت اکستنشن مژه است.

همچنین لازم است بدانید که در خدمات کاشت مژه از محصولات جانبی مژه استفاده می شود. یکی از محصولات با قیمت بالا در این خدمات، انواع چسب مژه است. به طور کلی قیمت اکستنشن مژه با چسب های مناسب که ضد حساسیت و بادوام هستند، بیشتر از قیمت انجام آن با چسب معمولی مژه است.

مزایا و عوارض اکستنشن مژه

خدمات زیبایی کاشت و اکستنشن مژه که امروزه بسیار مورد توجه همه افراد قرار گرفته است، همانند هر خدمات دیگری، مزایا و معایبی دارد که هر فرد قبل از انجام آن، بایستی به آن ها توجه کند. در ادامه به بررسی مختصر این مزایا و معایب می پردازیم.

 مزایای اکستنشن مژه

 • ایجاد ظاهری جذاب و زیبا برای مژه ها
 • ماندگاری بیشتر نسبت به مژه مصنوعی
 • ایجاد ظاهری طبیعی نسبت به مژه مصنوعی
 • قابل اجرا بر روی کلیه مژه های بلند و کوتاه
 • مناسب برای کلیه افراد، به ویژه افرادی که چشم حساس دارند و یا از لنز استفاده می کنند.

عوارض اکستنشن مژه

 • خطرات سوزش چشم و عفونت: در صورتی که طی انجام اکستنشن مژه، چسب وارد چشم شود، سبب ایجاد عفونت و یا آلرژی چشم ها می شود.
 • صرف زمان و هزینه: اکستنشن و کاشت مژه هزینه های بسیار زیادی در پی دارد.
 • آسیب احتمالی به مژه‌های طبیعی: در صورتی که اکستنشن مژه توسط فرد متخصص انجام نشود، ممکن است مژه های پلک پایین و بالا به هم بچسبند که در این صورت مژه های طبیعی نیز کنده می شوند.
 • شستشوی صورت می‌تواند دشوار باشد.
 • برای اکستنشن مژه از موی حیوانات نباید استفاده شود، چرا که برای چشم بیشتر افراد این کار حساسیت دارد.

عوارض اکستنشن مژه

تفاوت اکستنشن مژه با مژه مصنوعی

می توان گفت اکستنشن مژه با مژه مصنوعی تفاوت بسیار زیادی دارد، این بدین صورت است که کاشت مژه کاملا شبیه به مژه های اصلیتان است و تشخیص تفاوت آن ها از مژه های طبیعی بسیار سخت است. اما مژه مصنوعی را همه افراد می توانند با یک نگاه ساده تشخیص دهند. علاوه بر آن، اکستنشن مژه نسبت به مژه مصنوعی، ماندگاری بیشتری دارد و می توانید مدت زمان زیادی بر روی چشمان خود داشته باشید.

تفاوت اکستنشن مژه با مژه مصنوعی

اکستنشن مژه برای چه کسانی مناسب است؟

اگر مژه های شما به اندازه کافی بلند و پرپشت است، نیازی به اکستنشن مژه ندارید و تنها می توانید با خرید مژه مصنوعی چشمان خود را زیباتر کنید. اکستنشن مژه فقط برای افرادی که مژه های کمتر از 3 میلی متر دارند توصیه می شود. همچنین اگر دارای مژه های کم پشت و یا مژه هایی که حالت ندارند هستید و یا چشم هایی رو به پایین دارید، اکستنشن و کاشت مژه می تواند برای شما مناسب باشد.

به طور کلی، حداکثر طول مژه مصنوعی باید 2 برابر طول مژه طبیعی باشد. بیش از این مقدار می تواند باعث ریزش مژه شود، به خصوص اگر مژه هایتان ضعیف باشند.

مراقبت های لازم در اکستنشن مژه

یکی از اقداماتی که باید پس از انجام این خدمات انجام دهید، رعایت نکات مراقبت از آن ا

 • سعی کنید پس از اکستنشن مژه، در ۴۸ ساعت اول به حمام نروید.
 • پس از انجام این خدمات، از مالیدن چشم‌های خود به طور جدی خودداری کنید.
 • در این زمان، سعی کنید از لوازم آرایشی و به ویژه لوازم آرایش چشم خود داری کنید.
 • از براش اسپولی استفاده کنید.

در این مطلب با اکستنشن مژه و انواع آن آشنا شدید. همانطور که گفته شد اکستنشن مژه دارای انواع مختلفی است که هر کدام با استفاده از محصولات مختلف مژه انجام می شوند که بایستی هر مژه کار داشته باشد. رخ سازان یکی از وب سایت های معتبر ارائه دهنده خدمات و محصولات آرایشی است که می توانید انواع مژه و محصولات جانبی آن را از این سایت به صورت اینترنتی خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *