تتو

تاتو ابرو و مراقبت های قبل و بعد از آن

تاتو ابرو و مراقبت های قبل و بعد از آن

امروزه تاتو ابرو یکی از پرطرفدارترین خدمات در بین خانم ها می باشد که به اشکال مختلف همچون هاشور ابرو، سایه ابرو، میکرو پگمنتیشن و همچنین میکرو بلدینگ ارائه می شود. تاتو ابرو که در ایران از قدمت زیادی برخوردار است، در واقع برای پرکردن و زیباتر کردن ابروها استفاده می شود، به طوری که در بین همه مردم رواج دارد. اما باید بدانید که باید قبل و بعد از انجام این خدمات، اقداماتی را انجام دهید که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم. تا انتهای این مطلب از رخ سازان همراه ما باشید.

تاتو ابرو و مراقبت های قبل و بعد از آن

انواع تاتو ابرو

قبل از بررسی مراقبت های قبل و بعد از تاتو ابرو، خوب است با انواع تاتو ابرو آشنا شوید. ابروها نقش بسیار مهمی در زیبایی هر فردی به خصوص چهره هر خانمی دارند، همیشه ابروهای مرتب و تمیز نقش مهمی را در چهره ایفا می کنند، به طوری که بسیاری از خانم ها تصمیم می گیرند یکی از انواع تاتو ابرو را انتخاب کنند. همانطور که می دانید تاتو ابرو، به طور کلی به دو دسته موقت و دائمی تقسیم می شود که در ادامه به صورت مختصر به معرفی هر کدام می پردازیم:

هاشور ابرو، نوعی تاتو ابرو جدید

از جدید ترین خدمات تاتو محسوب می شود که به تازگی و در کمتر از 2 سال ارائه شده است و توانسته است در همین زمان کم، طرفداران بسیاری را جذب کند. این نوع تاتو در واقع به صورت تار به تار با رنگ انتخابی شما ابروهایتان را تاتو می کنند. اگر از آن دسته از افرادی هستید که دارای ابرو های کم پشت می باشند، با کمک هاشور تاتو می توانید ابرو هایی پر پشت تر و زیبا تر داشته باشید. لازم است بدانید که اگر تاکنون یکی از انواع روش های هاشور ابرو مانند هاشور کلاسیک، هایلایت، دو بعدی و همچنین سه بعدی را انجام داده باشید، نمی توانید مجدد هاشور ابرو را انجام دهید.

هاشور ابرو

تاتو سایه ابرو

از دیگر روش های تاتو ابرو می توان به سایه ابرو اشاره کرد که یک نوع تاتو دائمی ابرو به شمار می رود. با استفاده از سایه ابرو، شما می توانید ابرو هایی پررنگ و پر داشته باشید، همچنین در همه زمان ها ابرو هایی مرتب خواهید داشت. سایه ابرو نیز خود دارای انواع مختلفی است که شامل مدل های زیر می شوند:

 • سایه طبیعی ابرو: با کمک این نوع سایه ابرو، قسمت هایی از ابرو که نازکتر از سایر قسمت ها هستند اصلاح می شوند.
 • سایه ساده ابرو: این روش که کل ابرو تاتو می شود، به دو صورت قاب دار و یا بدون قاب انجام می شود. در سایه ساده ابرو، تاج ابرو کم رنگ و انتهای آن پر رنگ تر تاتو می شود.
 • سایه مخملی ابرو: اگر از افرادی هستید که به سبک های فانتزی علاقه دارید، سایه مخملی ابرو انتخاب ایده آل شما خواهد بود. لازم است بدانید این روش سایه ابرو با استفاده از دستگاه(پن) انجام می شود.

تاتو سایه ابرو

میکروپیگمنتیشن، تاتو ابرو دائمی

از دیگر روش های دائمی تاتو ابرو، می توان به میکروپیگمنتیشن اشاره کرد که به دلیل استفاده از انواع سوزن تتو یک بار مصرف، در مقابل روش های سنتی بسیار ایمن تر است. لازم است بدانید که این روش تاتو دارای درد است. در صورتی که نتوانید درد را تحمل کنید، می توانید از بی حسی استفاده کنید. با انجام تاتو میکروپیگمنتیشن ابرو، شما این امکان را دارید تا قبل از تاتو ابرو، برای جلوگیری از حساسیت های احتمالی، بر روی قسمتی از پوست خود آن را امتحان کنید.

همچنین شما می توانید با این کار، رنگ دلخواه خود را به راحتی انتخاب کنید. لازم است بدانید که در این روش، در صورت انتخاب اشتباه نمی توانید این تاتو را به راحتی پاک کنید و پس از گذشت یکسال باید برای آن اقدام کنید. برای انجام خدمات ميكرو پيگمنتيشن، به ابزار هایی همچون قلم ميكرو پيگمنتيشن و دستگاه ميكرو پيگمنتيشن نیاز دارید که می توانید به صورت اینترنتی و مراجعه به وب سایت آرایشی و بهداشتی رخ سازان آن ها را خریداری کنید.

میکروپیگمنتیشن ابرو

میکروبیلدینگ ابرو

میکرو بیلدینگ نیز از دیگر روش های تاتو ابرو است که نسبت به دیگر روش های تتو ابرو، درد کمتری دارد و برای انجام آن نیازی به بی حسی ندارید. در صورتی که در قسمت ابرو، دارای شکستگی، سوختگی و یا آکنه هستید، این روش تاتو ابرو برای شما توصیه نمی شود. این روش جزء روش های نیمه دائمی ابرو به شمار می رود و تنها برای انجام آن، 2 ساعت زمان لازم است. لازم به ذکر است که پس از گذشت 7 روز از انجام تاتو، ممکن است پوست شما پوسته پوسته شود، باید بدانید که این کار امری کاملا طبیعی است، بنابراین نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرید.

میکروبیلدینگ ابرو

فیبروز، از روش های تاتو ابرو موقت

از روش های تاتو موقت، می توان به فیبروز اشاره کرد که ترکیبی از روش های سایه و هاشور ابرو می باشد. از آن جایی که فیبروز دارای رنگ طبیعی است، پرطرفدار ترین روش تاتو ابرو در بین افراد به شمار می رود. همچنین به دلیل برخورداری از آب معدنی، خیلی راحت جذب پوست شما می شود. یکی از مزایای فیبروز ابرو، پاک کردن راحت آن است. از این رو اگر از مدل تاتو خسته شوید، می توانید به راحتی آن را پاک کنید.

فیبروز ابرو

مهمترین نکات قبل از تاتو ابرو

اگر قصد تاتو ابرو های خود را دارید، بایستی قبل از انجام آن، اقداماتی انجام دهید تا هم سلامت شما به خطر نیفتد و هم به بهترین نحو ممکن انجام شود. در ادامه مهمترین این اقدامات را بررسی می کنیم.

 • در صورتی که می دانید با تاتو حساسیت دارید، بهتر است قبل از انجام آن، قرص سیتریزین مصرف کنید.
 • سعی کنید قبل از انجام تاتو ابرو، هیچ نوع کافئینی همچون قهوه، چای و… را نخورید.
 • از خوردن هر گونه نوشیدنی الکلی و همچنین مسکن های قوی 48 ساعت قبل از انجام تاتو ابرو جلوگیری کنید، تا بتوانید قند و فشار خون خود را کنترل کنید.
 • مهمترین نکته ای که باید قبل از انجام تاتو به آن توجه کنید، این است که هیچ گونه قرص مسکن و آرامبخش، آنتی بیوتیک، آسپرین، وارفارین و… مصرف نکنید، چرا که استفاده از هر یک از این قرص ها، سبب رقیق شدن خون می شود و باعث می شود که رنگ پذیری پوست به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.

مهمترین نکات قبل از تاتو ابرو

مراقبت های بعد از تاتو ابرو

در این قسمت به بیان نکاتی می پردازیم که باید پس از انجام تتو ابرو انجام دهید:

 • اولین نکته ای که برای مراقبت از تاتو ابرو باید انجام دهید این است که اجازه ندهید آب، لوسیون، صابون یا مواد آرایشی در 3 روز اول یعنی در عرض 72 ساعت به ناحیه ابرو برسد.
 • در هفته اول ریکاوری ابرو، برای مراقبت از ابروها و جلوگیری از سوزش و خارش آن ها، یک لایه نازک از پماد مخصوص را با استفاده از گوش پاک کن روزی 1 تا 2 بار به ابروها بزنید. لازم به ذکر است افرادی که پوست چرب دارند، باید کمتر از این پماد استفاده کنند. (بهتر است از یک تاتوکار یا متخصص در مورد اینکه کدام کرم یا پماد برای مراقبت از تاتو ابرو بهتر است بپرسید. زیرا این افراد بهتر از دیگران می توانند شما را راهنمایی کنند.)
 • طبیعتا در روزهای اول پس از تاتو، ممکن است ابروها پوسته پوسته و یا دچار خارش شدید شوند، بنابراین باید بدانید که این امری کاملا طبیعی است. بهتر است برای مراقبت از ابرو های خود، از خاراندن و چیدن پوست ایجاد شده در محل تاتو جلوگیری کنید، چرا که دستکاری ابرو سبب طولانی شدن روند بهبودی و سفید شدن ابروها می شود. در صورتی که ابروهایتان دچار خارش شود، می توانید از پماد چشمی ویتامین A یا پماد چشمی هیدروکورتیزون نیز استفاده کنید. بهتر است پماد را قبل از استفاده در یخچال قرار دهید.
 • سعی کنید پس از انجام تاتو ابرو، در مقابل نور خورشید قرار نگیرید.

مراقبت های بعد از تاتو ابرو

در این مطلب سعی کردیم تا شما را با انواع تاتو و همچنین مراقبت های قبل و بعد از آن که باید آن ها را حتما مد نظر خود قرار دهید، آشنا کنیم. همانطور که می دانید هر یک از انواع تاتو نیازمند دستگاه ها و ابزار هایی است که تاتو کار بایستی برای انجام تاتو، آن ها را تهیه کند. رخ سازان یکی از وب سایت های معتبر خدمات و محصولات آرایشی و بهداشتی است که با مراجعه به آن می توانید انواع محصولات تتو را به صورت آنلاین خریداری کنید. از اینکه تا انتهای این مطلب همراه ما بودید، سپاسگزاریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *