کاشت ناخن

دستگاه لاک خشک کن و انواع آن

دستگاه لاک خشک کن و انواع آن

یکی از مهمترین محصولات ناخن که بایستی افرادی که حرفه کاشت ناخن را شروع می کنند بایستی داشته باشند، دستگاه لاک خشک کن می باشد. خرید این دستگاه برای لاک های معمولی لازم نمی باشد و تنها برای لاک ژل و ژلیش وجود آن مهم است. در واقع لاک ژل نوعی از لاک ها می باشند که با درخشندگی اولیه خود، می توانند چندین هفته بر روی ناخن ها ثابت بمانند. حال برای خشک کردن این لاک ها، از دستگاه های جانبی ناخن مختلفی استفاده می شود که در ادامه این مطلب قصد داری

دستگاه لاک خشک کن

معرفی دستگاه لاک خشک کن

همانطور که می دانید لاک ها دارای دو نوع متفاوت می باشند که نوع اول و معمولی آن، برای خشک شدن تنها به هوا نیاز دارند، اما برای خشک کردن مواد کاشت ناخن نوع دوم، بایستی دستگاه لاک خشک کن حرفه ای تهیه کنید. چرا که نوع لاک آن که به لاک ژل معروف است، برای آن که بتواند ماندگاری بالای خود را حفظ کند، باید به خوبی خشک شود.

انواع دستگاه لاک خشک کن

همانطور که گفته شد برای خشک کردن لاک ژل می توان از دستگاه لاک خشک کن استفاده نمود که دارای انواع مختلفی می باشند. تاکنون برای خشک شدن مواد کاشت، سه نوع دستگاه لاک خشک کن همچون دستگاه UV، دستگاه LED و دستگاه UV-LED در بازار عرضه شده است که هر کدام دارای یک سری ویژگی و مزایا معایبی می باشند که در ادامه هر کدام را به طور کلی شرح می دهیم.

دستگاه لاک خشک کن UV

یکی از ارزان ترین دستگاه های لاک خشک کن به شمار می رود که امروزه در بازار با انواع مختلفی همچون دستگاه يو وی سان C4، دستگاه يو وی مدل BQ5T و… که بهترین مارک دستگاه لاک خشک کن محسوب می شوند، به فروش می رود.

دستگاه لاک پاک کن UV را می توانید برای خشک کردن هر نوع لاکی نیز استفاده کنید. اما در نظر داشته باشید که سرعت خشک کردن آن نسبت به دیگر دستگاه ها کند تر و انرژی مصرفی آن بیشتر می باشد. این دستگاه لاک خشک کن، معمولا طول عمر آن بسیار کم است و در هر دوره نیاز به تعویض لامپ خواهد داشت. شما می توانید برای خرید انواع دستگاه های UV به فروشگاه رخ سازان مراجعه کنید.

دستگاه لاک خشک کن UV

دستگاه لاک خشک کن LED

نوعی دیگری از دستگاه های لاک خشک کن، دستگاه لاک خشک کن LED می باشد که نسبت به دستگاه UV از قیمت بیشتری برخوردار است. همچنین سرعت عمل خشک کردن آن نیز بسیار بالا است و در مقابل در مصرف انرژی بهینه تر عمل می کند. از مزایای ویژه این دستگاه لاک خشک کن، می توان به طول عمر زیاد آن ها اشاره کرد. همین امر سبب شده است تا نیازی به تعویض لامپ نداشته باشند. اگر دستگاه خشک کن LED را برای خود خریداری کنید، تنها می توانید از آن برای لاک هایی استفاده کنید که با لامپ های LED سازگاری دارند.

دستگاه لاک خشک کن LED

دستگاه لاک خشک کن UV-LED

یکی از جدید ترین دستگاه هایی که امروزه اکثر افراد از آن استفاده می کنند، دستگاه لاک خشک کن UV-LED می باشد. این دستگاه از تنوع بسیار زیادی برخوردار است و حدود 36 لامپ را در خود جای داده است. توان مصرفی دستگاه لاک خشک کن UV-LED معمولا از 6 وات تا 72 وات متغیر است، بنابراین قسمت آن نسبت به سایر دستگاه گران تر می باشد. لازم است بدانید که امکانات و همچنین کیفیت دستگاه لاک خشک کن UV-LED، از دو دستگاه دیگر بیشتر است و می توانید با آن تمام انواع لاک را در زمان کمی خشک کنید.

عوارض استفاده از دستگاه UV

بر اساس تحقیقاتی که تاکنون در خصوص استفاده از دستگاه لاک خشک کن UV انجام شده است، باید بدانید که استفاده بلند مدت از این دستگاه سبب بروز عوارض خطرات احتمالی بسیاری خواهد شد. اما اگر در طول روز کم تر از آن استفاده شود، هیچ مشکلی به وجود نخواهد آمد.

سعی کنید در زمان استفاده از دستگاه UV، از قرار گرفتن در معرض اشعه UV یا اشعه فرابنفش به طور جدی جلوگیری کنید، زیرا در دراز مدت سبب پیری پوست دست ها، پدید آمدن لک های تیره روی پوست و نازک شدن آن ها می شود.  در این صورت متوجه شدید که دستگاه لاک خشک کن LED، بهتر و با کیفیت تر از دستگاه UV می باشد. چرا که با این دستگاه پوست دست به هیچ عنوان مقابل اشعه قرار نمی گیرد، بنابراین عوارض کمتری را در پی دارد.

نحوه کار با دستگاه لاک خشک کن

افراد بسیاری وجود دارند که پس از خرید دستگاه خشک کن لاک، نحوه کار کردن آن را نمی دانند. بنابراین نکاتی را که در ادامه بیان می شود را مدنظر خود قرار دهید:

  • لازم است بدانید که دستگاه خشک کن لاک دارای تایمری می باشد که باید زمانی را برای آن مشخص کنید. دستگاه نیز پس از مدت زمانی که برای آن مشخص کرده اید، به صورت خودکار غیر فعال می شود.
  • سعی کنید در زمان استفاده، از خشک شدن دستانتان مطمئن شوید و سپس از دستگاه خارج شوید. چرا که اگر لاک خشک نشده باشد، حالت خمیری گرفته و کاشت ناخن به درستی انجام نمی شود.
  • برای آن که بفهمید آیا لاک ناخن خشک شده است یا نه، بایستی با سر ناخن دیگری بر روی ناخن مورد نظر بزنید. در صورتی که اثر آن روی ناخن باقی نماند، لاک به خوبی خشک شده است و می توانید دست خود را از دستگاه خارج کنید. این نکته را مد نظر خود قرار دهید که قرار دادن دست بیش از حد مجاز، باعث آسیب لاک ژل می شود.

نحوه کار با دستگاه لاک خشک کن 

مهمترین نکاتی که باید در زمان خرید دستگاه لاک خشک کن به آن ها توجه کنید…

  • سرعت دستگاه: مهمترین موردی که توجه به آن در انتخاب و خرید دستگاه لاک خشک کن اهمیت زیادی دارد، سرعت آن است. همانطور که گفته شد، سرعت دستگاه های LED نسبت به دستگاه خشک کن UV بیشتر است. به طوری که با کمک دستگاه LED می توان لاک ژل را تنها در 30 تا 60 ثانیه خشک کرد. اما با دستگاه UV، این کار در 90 ثانیه انجام می شود.
  • وزن و اندازه دستگاه: به طور کلی وزن دستگاه های خشک کن کم است و امکان جابجایی آن برای هر فرد فراهم است. همچنین امروزه در بازار این دستگاه در ابعاد و اندازه های مختلفی به فروش می رسد. برخی از دستگاه های لاک خشک کن، بسیار بزرگ هستند که می توانید به صورت همزمان لاک ژل پاها و دست ها را در آن خشک کرد.
  • طول عمر دستگاه: در صورتی که لامپ های دستگاهی که می خرید، قابل تعویض نباشد، طول عمر آن بیشتر می شود. از این رو از آن جایی که ماندگاری لامپ های دستگاه لاک خشک کن LED تا 50000 ساعت است و همچنین نیاز به تعویض ندارند، در نتیجه طول عمر آن ها بسیار بیشتر از لامپ های دستگاه لاک خشک کن UV است.
  • قدرت دستگاه: میزان قدرت دستگاه لاک خشک کن، از دیگر موارد مهمی است که باید در زمان خرید به آن توجه کنید. چرا که هر چه قدرت دستگاه بیشتر باشد، بهتر عمل می کند. در نهایت دستگاه هایی که توان آن ها زیر 10 وات هستند را توصیه می کنیم خریداری نکنید.

در نتیجه

در این مطلب به طور کلی با انواع دستگاه لاک خشک کن آشنا شدیم. شما می توانید با مراجعه به سایت آرایشی و بهداشتی رخ سازان، انواع این دستگاه خشک کن را مشاهده و پس از بررسی آن ها برای خرید انترنتی آن نیز اقدام کنید. همچنین در صورت نیاز به راهنمایی می توانید با کلیک بر روی سوالی دارید، با کارشناسان ما در رخ سازان ارتباط برقرار کرده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. از اینکه تا انتهای این مطلب همراه ما بودید، سپاسگزاریم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *