بلاگ

10 نکته که قبل تاتو باید بدانید

نکات تاتو

یکی از قدیمی‌ترین تکنیک‌های زیبایی در قدیم تاتو بوده است که در طی سال های اخیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته و برای قسمت های مختلف بدن از آن استفاده می کنند.عمل تاتو توسط دستگاه های تاتو مختلف انجام میشود. پس این موضوع مهم است که قبل از انجام این کار با نحوه و اصول بهداشتی آن اطلاعات داشته باشید. با ما همراه باشید تا با دستور العمل های قبل از تاتو آشنا شوید.

آفتاب سوختگی و زخم های قبل از تاتو

هنگامی که قسمتی از بدنتان در معرض آفتاب سوخته باشد تاتو زدن را با مشکلاتی همراه می کند. حتما می دانید پوستی که آفتاب سوخته شده باشد بسیار حساس و صدمه دیده است و نه تنها آن را با درد زیادی همراه می کند بلکه باعث می شود رنگدانه های تاتو بیش از حد با خون مخلوط شود و خون ریزی را بیشتر می کند. همچنین زمانی که زخم یا خراش و ساییدگی روی پوستتان داشته باشید به دلیل ناهمواری هایی که وجود دارد آن را با مشکل مواجه می کند.

مصرف نوشیدنی الکلی قبل از تاتو

پیشنهاد می کنیم شب قبل از تاتو زدن از نوشیدنی الکلی صرف نظر کنید چرا که ممکن است درصد زیادی از آن هنوز در بدنتان باقی مانده باشد که به دلیل رقیق کردن خون، خونریزی را افزایش می شود. خون اضافه با رنگ تاتو مخلوط شده و  طرح شما شما به صورت محو دیده می شود. یکی دیگر از معایب آن این است که تاتوآرتیست دید خوبی نداشته و ممکن است کار شما بی کیفیت زده شود.

طرح تاتو

یکی از مهم ترین نکاتی که قبل از تاتو زدن باید به آن توجه کنید انتخاب طرح تاتو است که قطعا برای شما نیز دغدغه است. دانستن معنای طرحی که قصد زدن آن را دارید بسیار مهم است چرا که طرح تاتو احساسات درون شما را انتقال می دهد. می توانید به یک تاتوکار حرفه ای ایده ذهنی خود را بگویید و او برای شما طرحی خاص طراحی کند. ناحیه آن نیز بسیار مهم است. سعی کنید آن را در قسمتی از بدن بزنید که در هر شرایط و موقعیت از زندگی احساس راحتی داشته باشید و پشیمان نشوید.

طرح تاتو

 

قیمت تاتو

تاتو آرتیست ها بر اساس طرح و اندازه تاتو مورد نظر شما قیمت گذاری می کنند. پیشنهاد می کنیم قبل از تاتو زدن با تاتوآرتیست تماس گرفته و درباره قیمت آن مشورت کنید. البته در موارد بعد از انجام تاتو این قیمت با تغییراتی همراه بوده اما احتیاط کنید و راجب قیمت های تاتو تحقیق کنید.

حسایت به تاتو

حساسیت به تاتو معمولا به دلیل وجود موادی که در جوهر‌های تاتو هستند ایجاد می شود. این مواد می توانند رنگ ها، رنگ‌دانه‌ ها یا مواد فلزی باشند. برخی از جوهر‌ها رنگ هایی دارند که در رنگ ماشین و چاپ تجاری نیز از آن ها استفاده می‌شود. پس می توانند بدن شما را حساس کنند و بدنتان به آن واکنش نشان دهد. از آنجایی که جوهر آن توسط سازمان غذا و دارو تنظیم نمی‌شود، پس همیشه دقیقاً نمی دانید چه چیزی در جوهر تاتو وجود دارد. می توانید از تاتوآرتیست خود درمورد جوهر هایی که از آن استفاده می کند بپرسید. در ادامه برخی از موادی که باعث آلژی می شوند نام برده شده:

 • آلومینیوم
 • چوب برزیل
 • سولفید کادمیوم
 • کربن یا جوهر هند
 • اکسید کروم
 • آلومینات کبالت
 • کلرید کبالت
 • هیدرات فریک
 • اکسید آهن
 • کرومات سرب
 • منگنز
 • سولفید جیوه
 • رنگ‌های فتالوسیانین
 • اکسید تیتانیوم
 • اکسید روی

تجدید تاتو

حتما می دانید که تاتوها به مرور زمان محو می شوند چراکه پوست انسان همیشه لایه های جدیدی ایجاد کرده و طبیعتا باید پس از مدتی به زیر سوزن برگردید. برای تجدید تاتو بهتر است سراغ تاتو کار اصلی خود بروید چرا که هم با کار شما آشنا است و هم بعضی از سالن ها امکان تجدید رایگان دارند. توصیه می کنیم به روش پاک کردن تاتو نیز بیندیشید.

تجدید تاتو

محو شدن تاتو در زیر نور خورشید

به این نکته حتما توجه داشته باشید که قسمت های خاصی از پوستتان بیش تر در معرض آفتاب است، مانند دست ها و صورت. بنابراین رنگدانه های آن قسمت از بدن شما می توانند سریع تر تجزیه شوند. اگر زیاد در معرض آفتاب قرار می گیرید بهتر است محل آن را جایی تعیین کنید که کمتر زیر نور خورشید است. می توانید از کرم ها و لوسیون های ضدآفتاب روی محل تاتو خود استفاده کنید.

درد تاتو

به طور کلی قسمت هایی از بدن که حساس تر هستند و در معرض آسیب قرار دارند، رشته های عصبی بیشتری دارند. مانند کف دست ها و انگشت ها که بسیار حساس اند و قطعا تاتو در این قسمت ها بسیار دردناک تر است. همچنین تاتو در قسمت هایی از بدن که نزدیک استخوان، تاندون، و رشته های عصبی هستند با درد بیشتری همراه اند مانند تاتو روی مچ دست و پا یا قفسه سینه.

درد تاتو

کم کردن درد تاتو

همانطور که می دانید تاتو درد زیادی به همراه داشته ولی میتوان با رعایت برخی نکات درد آن را تا حدودی کاهش داده و آن را قابل تحمل تر کنید.

بی حسی

یکی از راهکارهای کاهش درد تاتو استفاده از بی حسی است که به دو دسته تقسیم میشوند، دسته اول بیحسی هایی هستند که برای تاتو نیستند و در آن از لیدوکائین یا مشتقات الکل استفاده میشود که برای تاتو به هیچ عنوان توصیه نمیشود، چرا که رنگ آن را تغییر می دهد. دسته دوم بیحسی هایی مخصوص انجام این کار هستند که تاثیر زیادی در رنگ تاتو ندارند.

آب بنوشید

اگر قبل از شروع مقدار زیادی آب بنوشید به سریع تر شدن فرایند کمک زیادی می کند. هیدارته بودن بدن به شما کمک می کند بدنتان راحت تر رنگ بپذیرد و زدتر رنگ بگیرد.

صبحانه بخورید

قبل از رفتن به جلسه تاتو صبحانه تان را کامل میل کنید. چراکه باید استقامت و تحمل بالایی برای تاتو داشته باشید. پس بهتر است گلوکز را در وعده صبحانه فراموش نکنید تا انرژی خوبی برای تحمل درد داشته باشید.

استراحت داشته باشید

همانطور که می دانید تاتو زدن انرژی زیادی از شما می گیرد. پس سعی کنید قبل از آن زدن استراحت کافی داشته باشید. توصیه ما به شما این است که اگر خسته و بی حال هستید سراغش نروید چرا که در این حالت تحمل بدنتان کم شده و درد بیشتری هنگام تاتو متحمل می شوید.

حواس خود را پرت کنید

در طول مدت تاتو بهتره حواس خودتان را  از این کار پرت کنید. برای این کار می توانید موسیقی گوش دهید، مکالمه داشته باشید، کتاب بخوانید یا با انجام هر کار دیگه ای دقت خود را از مراحل انجام آن بردارید. با این کار درد کمتری احساس خواهید کرد.

سوالات متداول

 نقش دستگاه میکروپیگمنتیشن در روش انجام تاتو چیست؟

دستگاه میکروپیگمنتیشن، تحول بزرگی در اجرای روش‌های تاتو به وجود آورده و با دقت و کارایی بیشتر، جایگزین روش‌های سنتی شده است. با استفاده از این دستگاه می‌توان عمق تاتو را به راحتی کنترل کرد، فشار ثابتی در طول اجرای کار اعمال کرد و ناراحتی‌های پوستی به وجود آمده را تا حد ممکن کاهش داد.

دستگاه تاتو تبلت دار بخریم یا بدون تبلت؟

اگر قصد خرید حضوری یا خرید اینترنتی دستگاه تاتو را داشته باشید، با دو مدل تبلت دار و بدون تبلت مواجه خواهید شد. در دستگاه‌های تبلت دار، قلم تاتو به صورت وایرلس یا با استفاده از یک سیم به صفحه مانیتور یا تبلت متصل شده است و تنظیمات مختلفی با استفاده از این نمایشگر، می‌توان انجام داد. در دستگاه‌های بدون تبلت اما، قلم به صورت مستقیم به آداپتور وصل می‌شود و تنظیمات مختلف با استفاده از خود قلم انجام می‌شود.

دستگاه‌های تاتو تبلت دار به دلیل امکانات بیشتر و تنظیمات پیشرفته، در میکروبلیدینگ و جوان‌سازی پوست نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند و نسبت به بیشتر دستگاه‌های بدون تبلت، قیمت بیشتری دارند. اگر قصد انجام کارهای حرفه‌ای‌تر را دارید، دستگاه تتو تبلت دار مناسب شما خواهد بود.

دستگاه تاتو هوشمند چه مزیتی دارد؟

دستگاه‌های تاتو هوشمند مزایای بسیار بیشتری نسبت به دستگاه‌های سنتی و قدیمی در این زمینه دارند. این مزایا شامل دقیق و کارآمد بودن، اجرای طرح‌های پیچیده با جزئیات و ظرافت بیشتر، تنظیمات گسترده و کاربرپسند بودن، کاربردهای بیشتر، ایمنی بالاتر و کاهش خطر ابتلا به عفونت می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *